Sulle, ema

Kui sul on lapsed, siis tõenäoliselt tuleb järgmine olukord sulle tuttav ette. Sa vaatad oma lapsi ja mõtled omaette (või ütled valjusti): vau, küll nad kasvavad kiiresti! Kuhu see aeg küll kaob! Me peaksime ikka ühe korraliku perepildi tegema, enne kui nad välja kolivad! Ja siis sa unustad selle ja möödub järgmine kuu, järgmine aasta. Ja sa vaatad oma lapsi ja mõtled – vau!
Meie elukogemus ja mälestused teevad meist need, kes me oleme. Keegi abiellub, keegi kolib välismaale, lapsed sünnivad ja kasvavad, ja paraku me ei tea, milline perepilt jääb kellelegi väga kallile viimaseks. Iga-aastane perepilt näitab meile neid muutusi, ja seob meid perekonnana Loomulikult teevad tänapäeva telefonid väga korralikke pilte ja küllap on sul oma lastest sadu, kui mitte tuhandeid pilte. Aga kui mitmel on terve perekond? Kui mitmel oled sina, ema?

See jutt on sulle, ema. Eriti sulle, värske ema. Esimesel aastal peale lapse sündi hoiduvad paljud noored emad fotodele jäämisest. Teadagi, natuke (või natuke rohkem) muutunud figuur, magamatus paistab näost välja ja hea, kui duši allagi jõuab, soengust me üldse ei räägi. Sa lihtsalt ei tunne ennast foto-kõlbulikuna. Ja kui need pildid ka tehakse, siis sa ei meeldi endale, sest, eksole, need kilod, see soeng, need kotid silmade all… Küll ma lasen ennast pildistada siis, kui ma jälle iseendana välja näen. Ja nii ongi sul tuhandeid pilte oma lastest, aga sind nendel ei ole. Ma ei taha nüüd julm olla, aga mis siis, kui sa ei mahugi enam oma raseduseelsetesse riietesse (ma tean, millest ma räägin, paraku!). Kas see tähendab, et su lapsel ei saa teist kahest koos ühtegi pilti olema?

Ema, sa ei peaks muretsema oma liigsete kilode või väsinud silmade pärast. See ei ole peamine. Sa ei tee neid pilte endale. 30 aasta pärast vaatavad su lapsed neid pilte ja nad näevad oma maailma ilusaimat ema. Kuidas sa neid hoiad, kuidas sa neid vaatad, kuidas sa neid armastad! Tulevaste perekonnaürituste ajal otsitakse vanad fotoalbumid välja ja mälestused täidavad toa. Praegu sa ehk ei hooligi eriti neist piltidest, küll aga hoolivad nendest tulevikus sinu lapsed ja lapselapsed. Neil on midagi konkreetset, mille kaudu sind meenutada ja mäletada. Nad ei ütle iial: oh, lahe perepilt, kui ainult ema oleks enne pildi tegemist beebikilod alla võtnud.

Eelmine
Iga päev on parim päev
Järgmine
vastsündinu fotosessioon sinu kodus

Vastused puuduvad

Email again: