Vastsündinu pildistamiseks võta ühendust kohe peale  lapse sündi. Just esimestel elupäevadel magab laps veel enamuse ajast ja magava lapsega on mõnus toimetada ja nunnusid-rahulikke-sätitud pilte teha. Kõige paremad pildid tulevad 5-6 päevaste beebidega, enamasti saab vastsündinu stiilis pilte kuni 10-päevastega. Üle 10 päevaste beebidega pildistan ikka, teeme perepildid, ema-isa süles, korvis jne, kuid "klassikalised" magava lapse erinevatesse poosidesse sätitud pildid on sel juhul pigem õnneasi :)  Mida päev edasi, seda rohkem on beebi üleval.


Enamasti pildistan vastsündinuid stuudios, väga kindla soovi korral ja sobivatel tingimustel tulen ka koju (ebasobivad tingimused on näiteks vihmane novembripäev väikeste akendega jahedas toas...).   Vastsündinu väsib kiiresti, soovib tihti süüa ning ema lähedust - sel põhjusel on vastsündinu sessioon tavapärasest palju pikem, et talle seda kõike võimaldada. Sessioon kestab 2-2,5 tundi, see annab võimaluse beebit sööta ja kussutada.  

Kui vähegi võimalik, siis enne stuudiosse tulekut ärge söötke lapsel kõhtu täis ja ärge laske tal kaua magada. Kõige mõistlikum oleks tulla kohale näljase ja unise lapsega, kes sööb juba stuudios kõhu täis ja jääb siis magama ;)

Kui on soov võtta vastsündinu sessioonile ka pere suuremad lapsed, siis kindlasti andke sellest juba broneerimisel teada. Sel juhul teen ka vähem pilte beebist üksinda.  Kuna sessioon on pikk ja ka suured õed-vennad kipuvad väsima, siis tasub kaaluda ka varianti, et nemad osaleksid ainult ühispiltide ajal ja saaksid seejärel minna kasvõi välja jalutama või mänguväljakule.


Vastsündinu pakett maksab 200 eurot.

Vastsündinu paketis sisaldub:

2-2,5 tundi stuudioaega

stuudiorekvisiitide, riiete ja lisandite kasutamine (karbid-korvid, peaeehted, mütsid, mänguasjad jms)

30 difgitaalset pildifaili, sealhulgas

 - pildid beebist vähemalt kahes erineva kujundusega setis

 - lähivõtted sõrmedest/varvastest

 - ema-isa-beebi pilt

 - ema+beebi ja isa+beebi pilt

 - pilt beebist koos suuremate lastega

 - perepilt

Kui on endal idee/nägemus, millist pilti kindlasti sooviksite enda lapsest saada, siis võib selle mulle varem näha saata. Aga lubadusi ma siin igaks juhuks ei anna, sest lapsed on väga erinevad ja mitte igat last ei saa mitte igasse asendisse panna.